#1 MASECZKI W OBIEKTACH: JAK, GDZIE I ZA ILE? – ABC OTWARCIA

#1 MASECZKI W OBIEKTACH: JAK, GDZIE I ZA ILE? – ABC OTWARCIA

Zniesione zakazy – tworzą nowe nakazy. Ponowne otwarcie hoteli i obiektów noclegowych wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zmiany w zasadach funkcjonowania, sprzątanie i dezynfekcja, obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Rosnące wydatki przyprawiają o zawrót głowy! W serii #ABCotwarcia przybliżamy pomysły na to jak zminimalizować straty, ograniczyć niepotrzebne wydatki i uniknąć przykrych sytuacji – a przy tym nie łamać przepisów i własnych standardów obsługi. 

Maseczki medyczne i szyte – model biznesowy

Obowiązkiem hoteli, apartamentów i obiektów noclegowych jest zapewnienie dostępu do środków ochrony osobistej, w tym maseczek jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Dostępność zapewniona być musi – jednak dozwolona jest forma odpłatna. W przypadku sprzedaży musimy pamiętać o odprowadzaniu podatku VAT. Dla maseczek szytych jest to 23% VAT, natomiast produkty, które mają status wyrobów medycznych posiadają już tylko 8% VATCo istotne, Rząd Polski wprowadził 0% VAT dla maseczek ochronnych (do 31 sierpnia 2020) – pod warunkiem, że produkt jest darowizną, przekazywaną w celu zwalczania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.  

Jeśli nasz obiekt, mimo kryzysu, ma finansowe możliwości, w dobrym guście będzie umożliwienie Gościom dostępu do środków doraźnej ochrony osobistej, bez konieczności ponoszenia przez nich dodatkowych kosztów.  Odradzamy natomiast nakładanie marży w przypadku sprzedaży. Możemy nałożyć marżę na maseczki szyte – dając jednocześnie dostęp do nieodpłatnej formy ochrony. Obiekty niejednokrotnie umożliwiają zakup środków higienicznych. Na tej samej zasadzie  możemy sprzedawać maseczki od dobrego producenta. Pamiętajmy, że zdecydowana większość podróżujących wyposażona będzie w prywatne artykuły. Łatwe do zdobycia maseczki w obiekcie to symboliczny ukłon w stronę Gości, mówiący; czujcie się u nas swobodnie i bezpiecznie.  W początkowym etapie funkcjonowania, obiektów hotelowych i noclegowychobłożenie będzie stosunkowo niewielkie. Ograniczmy koszty poprzez zakup mniejszej i doraźnej ilości maseczek. Do hurtowych zakupów wrócimy, kiedy rozwój sytuacji będzie bardziej przewidywalny.  

Maseczki w obiekcie– komu i jak?

W maseczki wyposażeni muszą być wszyscy. Goście obiektu, jak i personel. O przypadek naszych Gości zahaczyliśmy akapit wyżej. Wiemy już, że dostęp zapewnić musimy – wizerunkowo najlepiej bezpłatny

Opłacalne finansowo są maseczki jednorazowego użytku posiadające status wyrobu medycznego.  W przypadku personelu sugerowalibyśmy pójście w kierunku szytych maseczek wielokrotnego użytku. Dlaczego? Maseczki będą nieodłącznym elementem garderoby naszych pracowników. To wiele godzin i warto zapewnić pracownikom komfortJednorazówki zapewniają ochronę, ale przy wielu godzinach pracy w nichrównież otwarcia. W kwestiach finansowych to dobry wybór. Chociaż produkty typu EN149 można oczyszczać za pomocą wysokiej temperatury i użyć kilkakrotnie (uwaga! Każde zastosowanie tej metody osłabia działanie ochronne wyrobu i nie gwarantuje skuteczności), to jednak postawienie na uszyty produkt wielokrotnego użytku, wygodny i przystosowany do prania w wysokich temperaturach, będzie najlepszym i w pełni przeskalowanym rozwiązaniem długoterminowym 

Maseczki jednorazowe – gdzie znaleźć najtaniej? 

Zacznijmy od jednorazowych propozycji. Porównaliśmy ceny z dystrybutorów online i stacjonarnych. Sklepy i apteki daleko w tyle, jednak to “Mały wielki sklep wygrywa przetarg na najtańszego dostawcę maseczek w Polsce. Żabka miejsce I, z propozycją 1.67 zł za maseczkę. Hendi.pl – chociaż regularna cena to ponad 3 zł za sztukę, Hendi.pl wybiło się w wyścigu na przód obniżką o -45% czym uplasowali się na II miejscu z ceną 2,02 zł za sztukę. Spieszcie się kupować – promocje tak szybko odchodzą. Serwetki na każdą okazję przebranżowili znaczną część sklepu na maseczkowego dostawcę i tym sposobem Bfresh.pl zajmuje III miejsce oferując cenę 2.20 zł za sztukę.

I miejsce: Żabka z ceną 1.67 zł/szt.
II miejscu: Hendi.pl z ceną 2,02 zł/szt.
III miejsce: Bfresh.pl oferując cenę 2.20 zł/szt.

“Żabka” wygrała. Z małym mankamentem. Sklep pozwala na zakup 10 sztuk. Być może uda nam się uzyskać większą ilość, jednak w przypadku hurtowych potrzeb możliwości będą mocno ograniczone. Sklepy online prześcigają się w walce o klienta. Możemy oczekiwać znacznych obniżek, dopasowanych ofert, darmowych dostaw. Sytuacja jest dynamiczna, więc jeśli potrzebujemy zacisnąć pasa, warto poświęcić pół godziny na przegląd dystrybucji w Internecie.  

W przypadku przebranżowionych firm, na dostawce maseczek jednorazowych, nie musimy się obawiać wielu problemów. Przy maseczkach szytych warto skupić swoją uwagę na szczegółach. Maseczki jednorazowe mają status medyczny – ten kto je sprzedaje zrobił sprawny zakup zanim popyt przerósł podaż.  To bezpieczna opcja, choć nie mamy do czynienia ze specjalistami w dziedzinie medycyny.  

Maseczki szyte – ceny oraz na co uważać

Schody zaczynają się przy maseczkach szytych. Tu każdy – od branży gastronomicznej po kosmetyczną – stał się profesjonalnym krawcem z dostępem do certyfikacji swojego produktu. Maseczki szyte znajdziemy od sklepów odzieżowych po prywatne oferty na olx.pl

Wybierając sklepy specjalizujące się w szyciu ubrań, mamy gwarancję jakości wykonania i pewną oraz sprawną dostawę. Przystępną ceną do jakości, w tym przypadku, jest około 14 zł. Oczywiście, możemy znaleźć tańsze produkty – nawet za ok. 5-7 zł jednak warto wtedy spojrzeć na szczegółowy opis produktu i specyfikację. Nie każda uszyta maska chroni i co ważne, nie każda jest określana jako produkt bezterminowy. Wiele z ofert to oszustwo, które zafunduje nam produkt niezdatny do użytku.  Przebierając w ofertach możemy zdobyć dobrze wykonane maski bawełniane, których funkcja ochronna jest na poziomie zakrycia twarzy ubraniem (w okolicach 7-9 zł) lub wybrać produkt, który posiada dodatkowe filtry ochronne czy specjalny materiał (w okolicach 15-20 zł). 

Chcąc podjąć współpracę z prywatnym dostawcą otrzymamy ceny, które znacznie schodzą w dół. Jednak podejmujemy pewne ryzyko. Na stronie olx.pl możemy znaleźć oferty od 4.50 zł brutto przy określonej ilościpo 7 zł brutto za zakup tylko 20 sztuk. Koszty dostawy to zazwyczaj od 10 do 15 zł. Dla jednej sztuki przy zakupie 20 sztuk to średnio 1 zł. Przed zdecydowaniem się na taki zakup warto poprosić dostawcę o potwierdzenie działalności, rekomendacje klientów lub prezentację produktu. Dalej uzgodnić szczegóły zamówienia i sprawdzić czy dostawca na pewno ma zezwolenie na transakcję i wystawi nam fakturę 

Ceny w Internecie właściwie codziennie się zmieniają. Otrzymujemy atrakcyjne pakiety. Działa remarketing, darmowe dostawy na pierwsze zamówienie czy duże zniżki po zapisie na newsletter. 

Maski wielokrotnego użytku. Nasze propozycje:

polskie-maseczki.com.pl 7.49 zł
koszulkowo.com 14.99 zł
livien.eu 7.99 zl
andzela.com 4.99 zł / 9.99 zł / 19.99 zł 

Goście, PR i wsparcie polskich przedsiębiorców

Maseczki ochronne to dodatkowy koszt dla branży turystycznej, która próbuje wyjść na prostą po stratach minionych tygodni i przyszłych dniAle to koszt, który możemy przeskalować i dopasować do możliwości naszego miejsca. Zapewnia nam coś dużo ważniejszego – poczucie bezpieczeństwa. W tej branży napływ nowych Gości i PR naszego obiektu ma największe znaczenie, jeśli wspólnie przyczynimy się do ograniczenia zakażeń i niedoprowadzania do kolejnych – szybciej wrócimy do normy. Wspierajmy branże i wspierajmy Polskich przedsiębiorców. Razem, do maseczek, gotowi? Start.  

[Podane dane w artykule zaktualizowane są na dzień 08.05.2020 r.] 

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy swoim projekcie? Napisz do nas! Opowiedz nam o problemach z jakim borykasz się w swoim obiekcie, postaramy się znaleźć sprawne rozwiązanie. 

#2 OZONATOR – FUNKCJONALNOŚĆ, WADY, ZALETY, KOSZTY – ABC OTWARCIA
Znajdź nas w Social Media