KRAKÓW NAJLEPSZYM MIASTEM EUROPY

KRAKÓW NAJLEPSZYM MIASTEM EUROPY

Brytyjska organizacja Which?, zajmująca się ocenianiem m.in. produktów turystycznych, sporządziła ankietę dotyczącą najlepszych miast na city-break. Pierwszą pozycję zajął Kraków, dzieląc ją z hiszpańską Walencją. 

O wyborze najlepszego miasta decydowały takie czynniki jak: jakość zakwaterowania, gastronomia czy atrakcje kulturalne. Najważniejszym był natomiast stosunek ceny poszczególnych usług względem ich jakości. Ranking brytyjskich użytkowników portalu wygrał Kraków.

W opisie miasta zawartym na portalu można przeczytać, że nie jest trudno o taką lokatę w rankingu, gdy „mamy do czynienia z miastem naszpikowanym renesansowymi budowlami, które przeplatają się z kawiarniami ulokowanymi na brukowanych ulicach”. Nie bez znaczenie dla oceny pozostaje także fakt, że miasto pomimo natłoku zagranicznych turystów jest w stanie zaoferować im wyjątkowo atrakcyjne ceny w porównaniu z innymi europejskimi lokacjami.

Ex aequo z Krakowem znalazła się Walencja, która zdobyła tę pozycję dzięki pięknemu wybrzeżu i znacznie mniejszym cenom niż w Barcelonie. Zaraz za grodem Kraka i hiszpańską „ojczyzną paelli” znalazła się stolica Węgier. Budapeszt zdobył miejsce na podium dzięki świetnej jakości usługom spa, w stosunkowo niskich cenach.

W pierwszej piątce rankingu znalazły się także włoska Bolonia i stolica Niemiec. Tabela, w której znalazło się 46 europejskich miast zamykana jest przez Lille (Francja), Neapol i Brukselę.

KS