AC Hotel by Marriott Krakow – zielona oaza w centrum Krakowa

AC Hotel by Marriott Krakow – zielona oaza w centrum Krakowa

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Agnieszką Dąbrowską – CEO Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele zamieszczonego w najnowszym wydaniu MICE, w którym odpowiada na pytanie – jak powstała zielona oaza w centrum Krakowa – AC Hotel by Marriott Krakow?

Agnieszka Dąbrowska – CEO.

Tuż przy krakowskich Błoniach znajduje się AC Hotel by Marriott Krakow – największy obiekt działający pod tą marką w Europie Środkowo-Wschodniej.

Brand stworzony przez Antonio Catalan w Hiszpani w 1997 r. Marka charakteryzuje się prostotą i unikalnym połączeniem funkcjonalności i designu zachowując harmonię kolorystyczną wraz z doborem każdego detalu
w połączeniu ze sztuką i atmosferą hotelu. Hasłem przewodnim marki jest „The perfectly precise Hotel”.
Za jego uruchomienie i dalsze zarządzanie odpowiada spółka operatorska z grupy Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele. Certyfikowany operator na Europę przez firmę Marriott. O samym hotelu i o jego atrybutach opowie
CEO Portfel Inwetycyjny Apartamenty&Hotele Agnieszka Dąbrowska.

AC Hotel by Marriott Krakow znajduje się w wyjątkowym miejscu na mapie Krakowa – tuż przy słynnych Błoniach. Czy ta lokalizacja miała wpływ na charakter obiektu?

AC Hotel by Marriott Krakow.

Zdecydowanie tak! Mimo że hotel od centrum Krakowa i rynku głównego dzieli tylko kilkanaście minut spaceru, z każdej strony otoczony jest piękną zielenią, krakowskimi błoniami wpisanymi na listę zabytków jako największa łąka śródmiejska, oraz pełnym atrakcji parkiem Jordana. Lokalizacja nie tylko pozwala na pełne czerpanie z turystycznego i biznesowego potencjału miasta, ale również sprawia, że hotel stał się zieloną oazą, w której można odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Natura odgrywa tu dużą rolę, dlatego zaprosiliśmy ją również do środka. Wnętrza hotelu nawiązują do harmonii i perfekcyjności, jaką odnaleźć można w przyrodzie.

AC Hotel by Marriott Krakow, lobby.

Dominują tu barwy ziemi: beże i brązy, przeplatane elementami z drewna i kamienia. To ponadczasowe
połączenie, które zawsze będzie znakiem elegancji i wysublimowania. Harmonia kolorów, tekstur i dbałość o detale sprawiają, że duże przestrzenie stają się wyjątkowo ciepłe i przytulne. Główną rolę gra tu detal, który nigdy nie jest przypadkowy. Balans wnętrz uzupełniają wszechobecne, ale nie narzucające się dzieła sztuki: obrazy, drewniane rzeźby czy
sięgająca dwóch pięter instalacja świetlna, przypominająca kaskadę złotych i srebrnych jesiennych liści. Wnętrza minimalistyczne, a jednocześnie bogate. Oczywiście, nie brakuje też roślin – zarówno tych drobnych, subtelnie uzupełniających przestrzeń, jak i tych nieco większych, oraz idealnie wkomponowane drzewko oliwne.

To miejsce z pewnością wyróżnia hotel spośród innych krakowskich obiektów. Czy to jedyne, co sprawia, że jest wyjątkowy?

AC Hotel by Marriott Krakow jest największym obiektem marki w tej części Europy. To aż 300 pokoi o różnych kategoriach, z których 230 pokoi posiada balkon lub obszerny taras o powierzchni nawet do 40 m2. Dwanaście pokoi zostało dostosowanych dla potrzeb drużyn sportowych – długość łóżek w nich to aż 220 cm. Dostępne są również apartamenty: Junior Suite z oddzielną sypialnią i salonem, Suite z obszernym tarasem i dwiema łazienkami, Premium Suite z tarasem widokowym wychodzącym na krakowskie błonia oraz dwa apartamenty Prezydenckie – największe w Krakowie, o powierzchni 110 m2 każdy. Oprócz przestronnego pokoju dziennego z aneksem kuchennym, znajdują się w nich po dwie sypialnie, oddzielna łazienka dla gości i obszerny taras z widokiem na błonia, kopiec Kościuszki i Zamek Królewski na Wawelu.

AC Hotel by Marriott Krakow, restauracja Sobre mesa.

W obu apartamentach na wyposażeniu profesjonalne lunety do oglądania starego miasta i okolicy. Obecnie mamy największe apartamenty oraz największy hotelowy parking podziemny w Krakowie wraz ze stacjami do ładowania samochodów elektrycznych. Znajduje się tu też kompleks SPA z szeroką ofertą zabiegów, m.in.: rytuałów balijskich, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, a także basen , jacuzzi, brodzik dla dzieci i nowoczesną siłownię.

AC Hotel by Marriott Krakow, spa.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy bezpieczną przestrzeń zabaw, pomieszczenie – Kids Club z nowoczesnymi zabawkami sensorycznymi, certyfikowany jako miejsce  bezpieczeństwa zamontowanych na stałe elementów wyposażenia. Można powiedzieć, że jesteśmy pierwszym Resortem City w Polsce, połączyliśmy Hotel miejski z obiektem resortowym, co w obecnych czasach świetnie wpisało się w zapotrzebowanie rynku. Ciekawostką są zewnętrzne ławki solarne z możliwością ładowania telefonów oraz punkt naprawczy dla rowerów również zasilane energią słoneczną.

 

Wspominała Pani, że hotel jest świetną propozycją dla osób przybywających do Krakowa zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Na jakie udogodnienia mogą liczyć te osoby, które podróżują służbowo?

Pokój AC Hotel by Marriott Krakow.

Zacznę od tego, że każdy pokój wyposażony jest w to, co jest niezbędne do pracy: szybki internet, ergonomiczne biurko i łatwy dostęp do gniazd USB. Ekspres do kawy, sejf, minibar, deski do prasowania również znajdują się na wyposażeniu pokoi.  W ogólnodostępnej części hotelu stworzyliśmy przyjazną pracy przestrzeń z dostępem do komputera, drukarki i Coffee Pointem z nieograniczonym dostępem do kawy! To właśnie on stał się prawdziwym przebojem wśród naszych gości – każdy może skorzystać z ekspresu i wypić ulubioną kawę na miejscu lub zabrać ją na wynos.

Co więcej, goście Premium Suite lub Presidental Suite mają do dyspozycji ekskluzywny Descanso Club – kameralne miejsce na spotkania, konferencje zdalne lub wypoczynek z indywidualnym tarasem z widokiem na zieloną część Krakowa. Dostępne są w nim soki, kawa, herbata, a także słodkie przekąski. W godzinach wieczorowych w Descanso Club znaleźć można alkohol z najwyższej półki. Zielona okolica to był impuls do stworzenia dużej ilości tarasów zewnętrznych będących świetnym pomysłem na połączenie przestrzeń konferencyjnych i restauracyjnych. W obiekcie znajdują się dwa bary, restauracja śniadaniowa oraz a’la carte z weekendową muzyka na żywo.

A co z większymi spotkaniami biznesowymi?

W AC Hotel by Marriott Krakow posiada 7 sal konferencyjnych przygotowanych do prowadzenia spotkań i szkoleń stacjonarnie lub hybrydowo. Największa z nich mieści niemal 300 osób. Stawiamy na praktyczne i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – ścianki modułowe umożliwiają dzielenie niektórych pomieszczeń na dwa. Po takim podziale uzyskujemy aż 10 samodzielnych sal konferencyjnych. Każda z nich ma dostęp do światła dziennego, Wi-Fi i klimatyzacji, taras zewnętrzny oraz najnowocześniejsze mównice multimedialne. Organizujemy nie tylko wydarzenia biznesowe, ale również wesela i bankiety okolicznościowe.

AC Hotel by Marriott Krakow, sala konferencyjna.


AC Hotel by Marriott, sala konferencyjna.

 

Hotelarstwo i turystyka to branże, które wymagają dużego zaufania konsumentów – szczególnie biorąc pod uwagę nieprzewidywalność wydarzeń losowych. W jaki sposób zdobywacie zaufanie gości w tak trudnym czasie?

Najważniejsze jest dla nas poczucie bezpieczeństwa gości. Stawiamy na otwartość i przejrzystość postępowania. Na bieżąco informujemy o wprowadzonych zasadach bezpieczeństwa, szkolimy personel. Ponadto, dezynfekujemy i ozonujemy, pomieszczenia użyteczności wspólnej oraz pokoje. Zawsze jesteśmy do dyspozycji gości. Dbamy o to, aby nie tylko w niepewnych czasach czerpali przyjemność z pobytu w hotelu, mogąc choć, na chwilę odetchnąć pełną piersią od codziennego napięcia. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej i nadchodzącemu posezonowi, wciąż kierujemy się i stawiamy na to, co w hotelarstwie jest najważniejsze, czyli: gościnność, współpracę, poczucie przynależności i bezpieczeństwa naszych gości. Wiemy, że zaufanie nie bierze się znikąd i trzeba na nie nieustannie pracować. Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy gościom za zaufanie, którym nas darzą.

 

Agnieszka Dąbrowska,

CEO, Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele