Moda, muzyka, inspiracja, czyli Women’s Fashion Day w 1891 Garni Hotelu

Moda, muzyka, inspiracja, czyli Women’s Fashion Day w 1891 Garni Hotelu

Za nami pierwsza edycja modowego eventu Women’s Fashion Day, zorganizowana w 1891 Garni Hotelu na krakowskim Kazimierzu pod hasłem: moda, muzyka, inspiracja. Zaplanowano ją z sukcesem jako kobiece spotkanie pełne pozytywnej energii, wypełnione modą i stylem, w oprawie muzyki na żywo.

Do tej pory krakowski Kazimierz nie był kojarzony z pokazami mody, ale teraz może się to zmienić za sprawą serii zaplanowanych przez Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele eventów modowych Women’s Fashion Day w hotelu Garni. Pierwszy z nich, przygotowany przez we współpracy z krakowskim butikiem Backstage, już za nami.

Główną atrakcją spotkania były pokazy marek premium, które zaprezentowały modę na każdą okazję: Sherri Hill wieczorową,  M. Respekta – casual, Entelier – biznesową. Większość kobiet potrzebuje ubrań i inspiracji odzieżowych na różne okoliczności: na co dzień, do biura i na formalne spotkania, na wieczorowe wyjścia i uroczystości, dlatego organizatorki zadbały o różnorodność pokazów.

Czym wyróżniają się marki odzieżowe, które zaprezentowały swoje projekty na Women’s Fashion Day?

Sherri Hill to znana i ceniona w USA projektantka ekskluzywnych sukienek wieczorowych – kobiecych, eleganckich, z artystycznym polotem. W jej kreacjach występowały laureatki Miss America, Miss USA i Miss Universe. Na Women’s Fashion Day projekty Sherri Hill prezentował krakowski salon z ulicy Zwierzynieckiej, jak dotąd jedyny przedstawiciel marki w Polsce.

M.ałgorzata Respekta to małopolska projektantka, która stworzyła markę i sklep pod swoim nazwiskiem. Jej motto to „Fashion For Modern Women”. Stawia na jakość, detale, naturalne materiały. Produkty z tą metką są szyte ręcznie. Ubrania Małgorzaty Respekty są przeznaczone do codziennego noszenia, ale niepozbawione elegancji, smaku i wyczucia stylu.

Twórczyni marki Entelier, Małgorzata Wojciechowska, to pasjonatka mody i ubrań. Filozofią marki jest projektowanie dla kobiet, które wybierają w życiu to, co dla nich dobre. Eleganckie, wysokiej jakości ubrania pozwalają skomponować ponadczasową garderobę we własnym stylu.

Przed każdym pokazem mody poradami dotyczącymi danego stylu i jego doboru do różnych sylwetek dzieliła się stylistka i personal shopperka Paulina Skała. To zwolenniczka zdroworozsądkowego podejścia do trendów: uważa, że moda jest dla nas, nie my dla mody. Dzięki tej filozofii pomaga klientkom tworzyć niepowtarzalny i wyjątkowy styl, odzwierciedlający ich osobowość, w którym dobrze się czują.

W przerwach między pokazami na uczestniczki czekała strefa glam, gdzie wystawcy zaprezentowali: torebki z kolekcji Batycki, biżuterię Alessandra, biżuterię premium Anna Diamonds, ekskluzywne kosmetyki Clare i sojowe świece Crystal Studio. Dodatkową energię do eventu wniosła muzyka na żywo – wystąpił zespół Azzja, z wokalistką Joanną AZZJA Mądry, półfinalistką programów Must Be The Music i The Voice of Poland.

Na Women’s Fashion Day nie zabrakło też loterii z nagrodami, prezentu dla każdej uczestniczki i pysznych przekąsek przygotowanych przez hotelową restaurację Garnish Food&Wine, inspirującej się francuską kuchnią.

Kolejna odsłona Women’s Fashion Day w 1891 Garni Hotelu już wkrótce!

Zdjęcia: Bernadetta Bujak Photography