Zakres usług

Zakres usług świadczonych

przez Portfel Inwestycyjny Hotele&Apartamenty

Operation

Zarządzanie Apartamentami i Hotelami

Każda z inwestycji jest inna. Wymaga indywidualnego podejścia oraz znalezienia unikalnego pomysłu na nią. Kompleksowe zarządzanie hotelem to nie sucha teoria, którą przekładamy na czyny, tylko lata doświadczeń, dzięki którym możemy być idealnym partnerem w obszarach: apartamentów, jak również hoteli. Nawet najlepiej przygotowany apartament, obiekt hotelowy, czy gastronomiczny, potrzebuje ciągłego nadzoru oraz koordynacji działań wszystkich jego elementów składowych. Jest to potrzebne w celu osiągnięcia pożądanego efektu końcowego – zysku. Dobrym rozwiązaniem staje się więc oddanie hotelu w zarządzanie. Od rekrutacji po szkolenia; od sprawnego przeprowadzenia zadań związanych z pre-openingiem hotelu do dnia otwarcia; od recepcji po finanse, przez wszystkie działy hotelu – nasze doświadczenie w zarządzaniu obiektami hotelarskimi, jak i doświadczenie w działaniach operacyjnych, gwarantuje sprawne i efektywne zarządzanie każdym obiektem.

 

Pozyskiwanie umów operatorskich

 

Pozyskanie umowy operatorskiej wiąże się z przeprowadzeniem wielu analiz danej inwestycji, przeprowadzeniem negocjacji z wybraną siecią – niezależnie czy jest ona polska, czy zagraniczna. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze, co pozwala na przeprowadzenie tego procesu w sprawny i skuteczny sposób. Na co dzień współpracujemy, min. z sieciami Marriott, Accor, Louvre, czy Hilton.      

HR

Administracja i kadry

Zespół naszych pracowników specjalizuje się w obsłudze kadrowo-płacowej. W zakres obowiązków wchodzą czynności związane z analizą rynku pracy, przeprowadzaniem rekrutacji, zawieraniem umów o pracę, prowadzeniem szeroko pojętej opieki kadrowej nad pracownikiem – od opłacania składek po wydawanie stosownych zaświadczeń.

 

W każdej firmie rolą działu HR jest kreowanie polityki personalnej. Nasi specjaliści działu personalnego to fachowcy z 30-letnim stażem. Odpowiadają za pozyskiwanie najlepszych pracowników, motywowanie ich, rozwijanie i przede wszystkim – zatrzymywanie w strukturach firmy. Nasz dział HR pracuje nie tylko dla dobra całej organizacji, ale także dla każdego pracownika.

Accounting

Księgowość

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonale rozumiemy istotę prowadzenia biznesu hotelowego. Wiedząc, jak wymagające regulacje prawne, rachunkowe, podatkowe, angażują uwagę właścicieli firm, nasza sekcja księgowa oferuje wysokiej jakości usługi organizacyjne dla podmiotów w sektorze HORECA. Umożliwia to zarządzającym skupienie się na rynkowych celach firmy. Nasze zasoby umożliwiają więc płynne prowadzenie inwestycji, przy wsparciu księgowości, kontrolingu oraz Dyrektora Finansowego.

 

Analiza Rynkowa i Finansowa

 

Wiemy, jak ważnym aspektem przy prowadzeniu działalności jest optymalizacja kosztów, przy zachowaniu wysokiego poziomu usług. Przygotowujemy analizy rynkowe i założenia przychodowe oraz kosztowe, które pomagają w podjęciu strategicznych decyzji przez Inwestorów. Nasze analizy dają zarówno obiektywny obraz danego rynku hotelarskiego, opłacalności inwestycji, jak również przeprowadzenie audytu już istniejących obiektów. Stale monitorujemy trendy w branży hotelarskiej, dynamikę rozwoju tej branży oraz nowości technologiczne wchodzące na rynek .         

Purchasing 

Zakupy grupowe

Jednym z elementów kontroli kosztów są zakupy grupowe. Bezsprzeczną korzyścią są ceny – specjalnie wynegocjowane i korzystniejsze dla inwestorów, niż w przypadku indywidualnych negocjacji. Zasada: „Im większe zamówienie, tym niższa cena” jest tak stara, jak handel, dlatego Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele stworzył specjalną komórkę, która jest odpowiedzialna za negocjowanie warunków handlowych dla wszystkich zarządzanych przez siebie obiektów.

S&M

Sprzedaż i Marketing

Zarządzanie sprzedażą w hotelu to opracowany zestaw strategii, technik i narzędzi, które przekładają się na wizerunek obiektu i wyniki sprzedaży. Wieloletnia obsługa hoteli pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu strategii sprzedażowo-marketingowych. Z powodzeniem budujemy marki oraz grona lojalnych klientów, wyróżniając się na tle konkurencji. Strategia sprzedażowo-marketingowa w obiektach noclegowych to kluczowy element zarządzania. Trendy, technologia oraz oczekiwania Gości z roku na rok się zmieniają. Warto podkreślić, że również działania konkurencji mają wpływ na to, jak nasz obiekt jest postrzegany i czy jego oferta odpowiada potrzebom klienta docelowego i rynku. Dzięki szkoleniom i partnerom z branży około-marketingowej, kampanie są tworzone indywidualnie, „na miarę” – z naciskiem na charakter kreacji wizerunku i wzrostu przychodów.

REVENUE 

Revenue management w przemyśle hotelarskim bazuje na przewidywaniu zapotrzebowania konsumenta,w celu optymalizacji procesu sprzedaży. Pozwala to firmom sprzedawać usługi i produkty za właściwą cenę, właściwemu klientowi i w odpowiednim momencie. Kiedy wszystko przeprowadzone jest prawidłowo, revenue management może okazać się bardzo efektywną strategią, pomagającą hotelom znacznie zwiększyć marżę. Jako firma zarządzająca hotelem przykładamy wagę do wszelkich procesów maksymalizowania przychodów, a doświadczenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, pozwala nam na prognozowanie i mapowanie popytu.

Quality 

Jakość i procedury

Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jakością i procesami standaryzacyjnymi w obiektach noclegowych. Nasi pracownicy byli związani zarówno z sieciami międzynarodowymi, jak również prywatnymi obiektami. Dało to możliwość pracy z różnymi Gośćmi, o różnych oczekiwaniach. Różnorakie doświadczenia pozwoliły poznać oczekiwania Klienta i wynikające z nich trudne sytuacje, np. reklamacje. Rosnąca konkurencja, polityka turystyczna i zmieniające się upodobania gości, sprawiają, że problematyka jakości staje się jednym z najważniejszych zadań stojących przed zarządzającymi obiektami hotelarskimi. To klucz do sukcesu w branży. Jako operator hotelowy, nie tylko czuwamy nad jakością czy procedurami,  ale również nad przestrzeganiem standardów wymaganych przez sieci międzynarodowe. Oferujemy profesjonalny hotel consulting dla wszystkich naszych Klientów.

INVEST

Analiza i optymalizacja projektów architektonicznych apartamentów i hoteli  

Hotel to przestrzeń, która musi uwzględniać funkcjonalne aspekty oraz być optymalnie zaaranżowana. Najważniejsze? Pomieszczenia powinny być jak najbardziej przyjazne dla Gości. Jako hotelarze i przede wszystkim praktycy, mamy pełną wiedzę na temat optymalnego wykorzystania przestrzeni hotelu – z punktu widzenia bezpieczeństwa, standardów oraz obowiązujących przepisów. Powierzchnia powinna też zarabiać na siebie. Lata pracy w obiektach, pozwalają nam na swobodne doradztwo i opiniowanie projektów architektonicznych. Naszą wiedzą dzielimy się podczas prac na konkretnymi realizacjami.

 

Fit-Out

 

Lata doświadczeń w pracy operacyjnej w konkretnych obiektach, pozwoliły nam nabyć umiejętności w doborze poszczególnych elementów wyposażenia – odpowiadających charakterowi obiektów noclegowych. Należy pamiętać, że obiekty hotelowe i apartamenty to nie tylko usługi, ale także wystrój i funkcjonalność przestrzeni.

Skontaktujesz się z nami?

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Wszystkie potrzebne dane znajdują się w poniższym linku.