Zakres usług

Zakres usług świadczonych

przez Portfel Inwestycyjny Hotele&Apartamenty

Hotels Management:

Operation

Zarządzanie Apartamentami i Hotelami

Każda z inwestycji jest inna, wymaga indywidualnego podejścia oraz wykreowania unikalnego pomysłu na nią.
Zarządzanie hotelem to nie sucha teoria, którą przekładamy na czyny, tylko lata doświadczeń, dzięki którym możemy być idealnym partnerem w obszarach apartamentów, jak również hoteli. Posiadamy Certyfikat sieci Marriott jako certyfikowanego operatora na Europe.

Nawet najlepiej przygotowany apartament, obiekt hotelowy czy gastronomiczny, potrzebuje ciągłego nadzoru oraz koordynacji działań wszystkich jego elementów składowych, w celu osiągnięcia pożądanego efektu, jakim jest zysk. Sytuacja Gospodarcza jest dynamiczna, a konkurencja aktywna, dlatego warto wesprzeć się profesjonalnym operatorem.

 

Pozyskiwanie umów operatorskich

 

Pozyskanie umowy operatorskiej wiąże się z przeprowadzeniem wielu analiz i negocjacji z wybraną siecią – niezależnie od tego, czy jest ona polska czy zagraniczna. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze, co pozwala na przeprowadzenie procesu w sprawny i skuteczny sposób. Na co dzień współpracujemy między innymi z sieciami Marriott, Accor, Louvre, Hilton.      

HR

Administracja i kadry

Zespół naszych pracowników specjalizuje się w obsłudze kadrowo-płacowej. W zakres ich obowiązków wchodzą czynności związane z analizą rynku pracy, przeprowadzaniem rekrutacji, zawieraniem umów o pracę oraz prowadzeniem szeroko pojętej opieki kadrowej nad pracownikiem – od opłacania składek, po wydawanie stosownych zaświadczeń.

 

W każdej firmie rolą działu HR jest kreowanie polityki personalnej. Nasi specjaliści działu personalnego to fachowcy z 30-letnim stażem. Odpowiadają za pozyskiwanie najlepszych pracowników, motywowanie ich, rozwijanie kompetencji i przede wszystkim – zatrzymywanie w strukturach firmy. Nasz dział HR pracuje nie tylko dla dobra całej organizacji, ale także dla każdego pracownika.

Accounting

Księgowość

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale rozumiemy istotę prowadzenia biznesu hotelowego. Wiedząc, jak wymagające regulacje prawne, rachunkowe i podatkowe angażują uwagę właścicieli firm, nasza sekcja księgowa oferuje wysokiej jakości usługi organizacyjne dla podmiotów w sektorze HORECA. Umożliwia to zarządzającym skupienie się na rynkowych celach firmy. Nasze zasoby umożliwiają więc płynne prowadzenie inwestycji przy wsparciu księgowości, kontrolingu oraz Dyrektora Finansowego.

 

Analiza Rynkowa i Finansowa

 

Wiemy, jak ważnym aspektem przy prowadzeniu działalności jest optymalizacja kosztów przy zachowaniu wysokiego poziomu usług. Przygotowujemy analizy rynkowe i założenia przychodowe oraz kosztowe, które pomagają Inwestorom w podjęciu strategicznych decyzji. Nasze analizy dają zarówno obiektywny obraz danego rynku hotelarskiego, opłacalności inwestycji, jak również przeprowadzenie audytu już istniejących obiektów. Stale monitorujemy trendy w branży hotelarskiej, dynamikę jej rozwoju oraz nowości technologiczne wchodzące na rynek.         

Purchasing 

Zakupy grupowe

Jednym z elementów kontroli kosztów są zakupy grupowe. Ich bezsprzeczna korzyść to ceny – specjalnie wynegocjowane i korzystniejsze niż w przypadku indywidualnych negocjacji. Zasada „im większe zamówienie, tym niższa cena” jest stara jak handel, dlatego Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele stworzył specjalną komórkę, odpowiedzialną za negocjowanie warunków handlowych dla wszystkich zarządzanych przez siebie obiektów.

S&M

Sprzedaż i Marketing

Zarządzanie sprzedażą w hotelu to opracowany zestaw strategii, technik i narzędzi, które przekładają się na wizerunek obiektu i wyniki sprzedaży. Wieloletnia obsługa hoteli pozwoliła nam na zdobycie doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu strategii sprzedażowo-marketingowych. Z powodzeniem budujemy marki oraz grona lojalnych Klientów, wyróżniając się na tle konkurencji. Strategia sprzedażowo-marketingowa w obiektach noclegowych to kluczowy element zarządzania. Trendy, technologia oraz oczekiwania Gości z roku na rok się zmieniają. Warto podkreślić, że również działania konkurencji mają wpływ na to, jak nasz obiekt jest postrzegany i czy jego oferta odpowiada potrzebom klienta docelowego i rynku. Dzięki szkoleniom i partnerom z branż marketingowych i pokrewnych, kampanie tworzone są indywidualnie, „na miarę” – z naciskiem na charakter kreacji wizerunku i wzrostu przychodów.

REVENUE 

Revenue management w przemyśle hotelarskim bazuje na przewidywaniu zapotrzebowania konsumenta w celu optymalizacji procesu sprzedaży. Pozwala to firmom sprzedawać usługi i produkty za właściwą cenę, właściwemu klientowi i w odpowiednim momencie. Kiedy wszystko przeprowadzone jest prawidłowo, revenue management może okazać się bardzo efektywną strategią, pomagającą hotelom znacznie zwiększyć marżę. Jako firma zarządzająca hotelem przykładamy wagę do wszelkich procesów maksymalizowania przychodów, a doświadczenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji pozwala nam na prognozowanie i mapowanie popytu.

Quality 

Jakość i procedury

Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jakością i procesami standaryzacyjnymi w obiektach noclegowych. Nasi pracownicy byli związani zarówno z sieciami międzynarodowymi, jak i prywatnymi obiektami. Dało to możliwość pracy z Gośćmi o różnych oczekiwaniach. Szeroki wachlarz doświadczeń pozwolił nam poznać oczekiwania Klienta i wynikające z nich trudne sytuacje, np. reklamacje. Rosnąca konkurencja, polityka turystyczna i zmieniające się upodobania Gości sprawiają, że problematyka jakości staje się jednym z najważniejszych zadań stojących przed zarządzającymi obiektami hotelarskimi. To klucz do sukcesu w branży. Jako operator hotelowy, nie tylko czuwamy nad jakością czy procedurami,  ale również nad przestrzeganiem standardów wymaganych przez sieci międzynarodowe. Oferujemy profesjonalny hotel consulting dla wszystkich naszych Klientów.

INVEST

Analiza i optymalizacja projektów architektonicznych apartamentów i hoteli  

Hotel to przestrzeń, która musi uwzględniać funkcjonalne aspekty oraz być optymalnie zaaranżowana. Najważniejsze? Pomieszczenia powinny być jak najbardziej przyjazne dla Gości. Jako hotelarze i przede wszystkim praktycy, mamy pełną wiedzę na temat optymalnego wykorzystania przestrzeni hotelu z punktu widzenia bezpieczeństwa, standardów oraz obowiązujących przepisów. Wiemy, że powierzchnia powinna też zarabiać na siebie. Lata pracy w obiektach pozwalają nam na swobodne doradztwo i opiniowanie projektów architektonicznych. Naszą wiedzą dzielimy się podczas prac nad konkretnymi realizacjami.

 

Fit-Out

 

Lata doświadczenia w pracy operacyjnej pozwoliły nam zdobyć umiejętność doboru elementów wyposażenia doskonale odpowiadających charakterowi obiektów noclegowych. Należy pamiętać, że hotele i apartamenty to nie tylko usługi, ale także wystrój i funkcjonalność przestrzeni.

PROPERTY MANAGEMENT:

Zarządzamy nieruchomościami przekazanym w pakiecie z umowami zarządzania apartamentami lub hotelami w opcji najmu krótkoterminowego. Profesjonalizm oraz nowoczesność w świadczeniu usług jest dla nas najważniejszym aspektem współpracy

Jako grupa PI Apartamenty&Hotele oferujemy pełen zakres usług zarządzania powierzoną nieruchomością:

  • przejecie nieruchomości w zarządzanie,
  • zarządzanie/administrowanie nieruchomością,
  • obsługę finansowo-księgową,
  • obsługę prawną,
  • obsługę techniczną.


Używamy nowoczesnych programów w wersjach stacjonarnych jak i mobilnych. Ofertę kierujemy do Właścicieli nieruchomości, którzy cenią kompleksową, profesjonalną i przyjazną obsługę z doświadczonym i pewnym zarządcą nieruchomości.

Skontaktujesz się z nami?

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Wszystkie potrzebne dane znajdują się w poniższym linku.